1000+ dla każdego pracującego Polaka

Zlikwidujemy podatek dochodowy oraz przymus ubezpieczeń. Wyciągniemy młodych ludzi z czarnej dziury ZUS, aby sami mogli oszczędzać na starość. Dzięki likwidacji świadczeń wszyscy będziemy więcej zarabiać, a gospodarka niesamowicie przyspieszy. Konfederacja to PIT i ZUS likwidacja!

Jeżeli dzisiaj zarabiasz na rękę płacę minimalną w rzeczywistości zarabiasz ponad 1000 złotych więcej – tyle zabiera z Twojej pensji rząd w podatku dochodowym i składce ZUS. Oddamy te pieniądze Tobie, sam zdecydujesz, na co je wydasz.

Wolność słowa

Będę zwalczał każdą próbę ograniczenia wolności słowa w internecie. Tzw. ACTA 2 musi trafić do kosza. Wierzę, że jest na to jeszcze szansa. Będę walczył ze wszystkim próbami karania za poglądy. Będę dążył do wycofania się państwa z możliwości podsłuchiwania obywateli.

Stop rozdawnictwu

Będę walczył o całkowity zakaz reklamy i promocji w sektorze publicznym. Jeżeli samorząd lub państwowa spółka funkcjonuje dobrze, to reklama jej niepotrzebna. Jeżeli funkcjonuje źle, to nie powinna się reklamować.

Będę zwalczał kolejne projekty programów socjalnych. Bogactwo i rozwój nie biorą się z jałmużny, a z pracy. To wolność jest rozwiązaniem. Wolność gospodarcza pomoże rozwinąć skrzydła Polakom.

Sprawne sądy

Postępowanie sądowe musi być tańsze, szybsze i prowadzone głównie elektronicznie.  Droga do reformy sądów nie prowadzi przez wymianę sędziów, a przez zmianę systemu. Sędzia jako ukoronowanie kariery prawniczej, elektroniczne zlecanie spraw biegłym, obniżenie opłat sądowych, zwiększenie kosztów zastępstwa procesowego, koniec z uprzywilejowaniem instytucji państwowych, elektroniczny obieg dokumentów.