Lider listy KONFEDERACJI WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ w okręgu bydgoskim

 

Świat się zmienia. Jesteśmy w stanie kupić niemal każdą rzecz nie kontaktując się ze sprzedawcą, nie odwiedzając salonu, nie korzystając z gotówki. Jesteśmy w stanie przez internet uzyskać kredyt, kupić ubezpieczenie, zawrzeć umowę, zamówić jedzenie, kupić wycieczkę, obstawić zakłady i zarabiać poważne pieniądze. Z drugiej strony nawet żeby zarejestrować samochód musimy stawić się w urzędzie, a następnie tłumaczyć się z ceny skarbówce. Nadal nie można zagłosować przez internet, zlikwidowano nawet możliwość głosowania przez pocztę! Najprostsze sprawy wymagają oczekiwania, podań, pieczątek, wyjaśnień.

Państwo funkcjonuje w sposób przestarzały, nie korzysta z nowych technologii. To państwo biurokracji, pieczątki, papieru, podań, skierowań, trwających miesiącami postępowań sądowych i przetargowych. Państwo, w którym właściciel domu musi odśnieżyć chodnik przed płotem, ale na tym samym chodniku nie może sprzedawać jabłek ze swojego sadu. Kraina absurdu rodem z filmów Barei. Nasze państwo nie pasuje do ludzi młodych, którzy żyją w zupełnie innym świecie. Polacy we krwi mają wolność i przedsiębiorczość. Miliony młodych Polaków emigrowało szukając lepszego życia. Dzisiaj na obczyźnie są uznanymi fachowcami, przedsiębiorcami.

Wybory w 2019 roku to jedna z ostatnich szans na zmianę. Za kilka lat większość głosujących będą stanowić osoby utrzymujące się ze świadczeń wypłacanych przez państwo, a nie z własnej pracy. Ta większość będzie manipulowana przez populistów kuszących programami socjalnymi i rozdawnictwem. Głos pracującej mniejszości nie będzie brany pod uwagę – takie są uroki demokracji. Konfederacja to ostatnia nadzieja ludzi młodych, którzy nie chcą wybierać emigracji zarobkowej ani pracy za grosze poniżej swoich kwalifikacji.

W tych wyborach #DrużynaKonfederacji staje naprzeciwko bandy czworga – PO, PiS, SLD, PSL. Każde z tych ugrupowań rządziło, każde z nich odpowiada za nierozwiązane problemy Polski. Każde z nich firmuje archaiczny system papieru i pieczątki. System wysokich podatków, wysokich składek ZUS, nieefektywnej służby zdrowia, kulejącej edukacji i dziurawych dróg. Odrzućmy je wszystkie i zmieńmy Polskę. Już teraz, bo za kolejne cztery lata może być za późno!